מאמרים

הכח המנטלי העדיף של אישה

בנות יכולות לעשות כל דבר שבנים יכולים. זו אמירה שנכונה לכל גיל ובוודאי בגילאים מתקדמים, לאחר שנוקו הדעות הקדומות והגורמים החברתיים שמעכבים אותנו. ההיסטוריה האנושית מחזיקה בהמון גורמים מעכבים ובדעות עתיקות שנשענות על השקפות עולם שנשענות על חוסר ידע, אי בהירות ומידע מוגבל. את עיקר השקפת העולם שלה, רכשה האנושות בשנים הקדומות, על בסיס אמונה ולא על בסיס מידע זמין ומחקר ולכן, רעיונות רבים שהיו אבן דרך בתולדות האנושות של לפני מאות שנים ומעלה, נראות כיום מיושנות, בלתי רלוונטיות ולעיתי מכעיסות.
אחת האמונות הללו נוגעות ליכולתן של נשים להתנהל בעולם שלא רק כיולדות ונשות משפחה. יכולתן של נשים לתפקד כמעט בכל מרחבי החיים, אותגרה באופן משמעותי כמעט לאורך תולדות האנושות כולה. עם השנים חלה תמורה מאד משמעותית בהתייחסות לנושא ונשים החלו לזכות במעמד שהולך ומשתווה למעמד הגברי. זאת לנוכח העובדה שנשים הוכיחו יכולות, מנטליות, פיזיות וריגשיות, ככל שידעה האנושות לשחרר עוד קצת חבל ולבצע מחוות כלפי שאיפות ההתפתחות של הנשים בכל דור ותקופה.
אם בעבר היה נדמה כי להיות עורך דין דיני עבודה יכול להיות רק גבר, כיום אנחנו מכירים אלפי נשים שמיצגות גברים ונשים בכל הסוגיות המשפטיות הקיימות. נשים הפכו להיות עורכות דין ומשמרות את אותה הסטטיסטיקה בדיוק שמייצגת גברים מבחינת מידת הצלחתם במקצוע.
אין להתכחש למבנה האישיות הנשי, אשר שונה במהות ממבנה אישיותם של הגברים.

המשך מאמר